UudisedVaata ka teisi teateid

Milleks teile piim kui te saate kultuuri?

25.02.2014Luunjas avab taas uksed galerii „ Meie aja kangelane“.


Galerii tegutseb endiselt Luunja Kultuuri-ja Vabaajakeskuses, kuid nüüd tuuakse kunst keldriruumidest valgusküllasesse fuajeesse.

Värskes galeriis avab oma näituse „ Milleks teile piim, kui te saate kultuuri?“ 27. veebruaril kl 18.00 Pärnu  kunsti aastapreemia  2013 laureaat Janno Bergmann.

Avatav näitus keskendub erinevate kultuuriutoopiate dekonstrueerimisele, teisendamisele ja taastootmisele.

Väljapanekul võib näha näiteks selliseid töid nagu Picasso kuul, Malevitši musta ruudu dekonstruktsioon, Milleks teile piim, kui te saate kultuuri, Inimhinge valideerimise script, Transhumanistlik nägemus keele ja kultuuri arengust jt.

Kunstikriitik Mari Kartau on öelnud Bergmanni kohta järgmist: „ Janno Bergmann on alati otsinud kunsitmaailma sissetallatud struktuuride vahel kõrvalteid ja salakäike. Seda tõestab juba tema haridustee: ta on õppinud Pärnu Kodumajanduskoolis sotsiaaltööd, Sütevaka kunsitosakonnas, Academia Non Gratas, Ilja Kabakovi stuudios New Yorkis,  Academia Gratas ja Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolis infotehnoloogiat. 1996. aastast alates on ta tegelenud aktiivselt tegevus- video- ja installatsioonikunsiga, kureerinud, visualiseerinud ja kontseptualiseerinud, jättes sellega  märkamatu, kuid kustumatu jälje Eesti indie-kunsti arengusse.“


Näitus jääb avatuks märtsi lõpuni.


Galeriid ja näitust toetab Eesti Kultuurkapital.Info 5331 0902Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011