UudisedVaata ka teisi teateid

Tänavuse Luunja valla K.E.Söödi lasteluuleauhinna laureaat on Ilmar Trull

31.05.2019

Tänavu andis Luunja vald K.E.Söödi nimelist lasteluule auhinda välja juba 30. korda. 

Aastaauhind omistati seekord Ilmar Trullile luulekogu „Metsa toodi kuuseke” eest.Karl Eduard Söödi lasteluule auhinda antakse välja alates 1988. aastast. Sellega tunnustatakse eelneval aastal esmakordselt ilmunud eesti autori algupärast lasteluulekogu ja selle illustraatorit. Auhinna saanud luulekogu valivad ilmunud uudisteoste hulgast traditsiooniliselt välja Luunja koolilapsed, valiku kinnitab zürii.


Ilmar Trull sai K.E.Söödi luulepreemia juba mitmendat korda. Auhinnatud luulekogusse „Metsa toodi kuuseke” on pildid joonistanud luuletaja ise, seetõttu läks tänavu ka kunstnikutöö preemia talle. 

Trull on tuntud väga mitmekülgse ja viljaka autorina: lisaks luuletamisele ka humoristi, ristsõnameistri, karikaturisti, illustraatori ja näitekirjanikuna. Tema loomingut iseloomustavad teravmeelsed riimid ja vaimukad mõttekäigud, salmidesse on põimitud lõbusaid kukerpalle. Lisaks K.E.Söödi auhinnale on tema loomingut tunnustatud Kultuurkapitali aastapreemiaga.  

 

Trullilt on ilmunud rida luulekogusid, sh „Iseloomuga loom”, „Hiire pidu”, „Väike viisakas kärbes”. Kahasse Mart Juurega on ta kirjutanud huumorikogumiku „Kuumad käkid külmas öös”, toimetanud ajakirja Pikker, koostanud arvukalt ristsõnu.

 

Ilmar Trull ise peab lapsi kõige väärtuslikumateks lugejateks ning lasteluulet väga oluliseks kultuuri osaks: „Mis siis üleüldse on eesti kultuur, kui seda ei ole algupärane eestikeelne lasteluule”.


Preemia varasemate laureaatide hulgas on Heljo Mänd, Ott Arder, Olivia Saar, Hando Runnel, Lehte Hainsalu, Ellen Niit, Leelo Tungal, Eno Raud, Aidi Vallik ja mitmeid teisi tunnustatud luuletajaid. Kunstnikupreemia on teiste hulgas pälvinud Priit Pärn, Edgar Valter, Jüri Arrak.Kommentaarid:

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:  E-maili aadressi ei avalikustata
Kommenteeri:
Luunja Vallavalitsus
Puiestee 14
Luunja alevik
Tartu maakond

tel +372 741 7319
faks +372 741 7398
e-post: luunjavv@luunja.ee
Copyright © Luunja vald 2011